Strona startowa Ludzie pragną czasami się rozstawać, żeby móc tęsknić, czekać i cieszyć się z powrotem.string odbc_field_type ( int result_id, int field_number) odbc_foreignkeys Odczytuje dane na temat kluczy obcych...means “an indeterminate number of arguments (which is a “hole” in C since it disables type checking in that case)...A question mark (?) indicates that the preceding type, word, or group is optional...restriction on the representation type used; record structuresare allowed...on, along with the type and state of each replica...output; unput(c) sends the character c back in the text to be read by the next input()...one type) of the union and printing out a via a different element (thus a different type) to see what happens...</td> </tr> Rysunek 14...<input type="submit" name="Submit" value="Submit"> </form> </body> </html> Rozdział 4 – Operacje na...Już nieco sięzacznie szwankować...
 

Ludzie pragną czasami się rozstawać, żeby móc tęsknić, czekać i cieszyć się z powrotem.


Po wywołaniu go poprzez wywołanie HTTP POST, wywoływane są funkcje finansowe i wyświetlane wyniki ich działania. Na rysunku 11.1. pokazany jest fragment strony będącej wynikiem typowego wykonania programu.
137
PHP – Kompendium wiedzy

Rysunek 11.1.
Wykorzystanie
nowych funkcji
finansowych

Jak wspomniano wcześniej, jeżeli masz dużą bibliotekę kodu C/C++ pochodzącą z istniejących aplikacji i zamierzasz przenieść je do środowiska WWW, PHP posiada prosty mechanizm integracji istniejącego kodu z nowymi aplikacjami. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość ponownego wykorzystania dobrze przetestowanego kodu oraz dobra wydajność skompilowanego kodu. Dodatkowo, funkcje napisane w C lub C++ mogą realizować funkcje, których nie da się napisać wyłącznie w PHP. Na przykład implementacja bezpiecznych gniazd zapewnia możliwości, które nie mogą być w chwili obecnej zrealizowane przy pomocy funkcji PHP.
Rozważając integrację istniejącego kodu C/C++ z PHP należy wziąć pod uwagę, że koszt integracji może być wyższy od kosztu przepisania kodu na PHP. Przytoczony wcześniej przykład może być łatwo przepisany na PHP i zajmie to mniej czasu. Dodatkowo kroki podjęte w czasie integracji muszą być w części powtórzone dla każdej nowej wersji PHP. Jeżeli zamierzasz zawsze korzystać z najnowszej wersji PHP, powoduje to konieczność ciągłej konserwacji istniejącej witryny.
Inną możliwością wykorzystania istniejącego kodu C/C++ jest jego skompilowanie i wykonywanie na
serwerze WWW poprzez PHP. Metoda ta zostanie opisana w dalszej części rozdziału.
Java
W rozdziale 9, „Niezależność od przeglądarki” przedstawiony został opis połączenia Javy z PHP.
Możliwość używania klas Javy została wprowadzona w PHP4. Z powodu popularności Javy, dostępne jest wiele klas i modułów klas Javy, oferowanych przez wielu niezależnych dostawców. Obsługa Javy nie jest włączona domyślnie do PHP, więc należy przekompilować PHP, aby móc skorzystać z tego potężnego narzędzia.
Dodawanie obsługi Javy w PHP na *niksach
Jeżeli korzystasz z PHP na platformie *nix, musisz przekompilować PHP w celu dodania obsługi Javy. W
podręczniku PHP znajdziemy, że nie można wykorzystać opcji konfiguracji --with-java, jeżeli posiadasz PHP
statycznie włączone w Apache. Opcja ta działa, jeżeli PHP jest uruchamiany jako program CGI lub dynamicznie włączany moduł Apache. Z powodów bezpieczeństwa nie zaleca się korzystania z PHP w postaci CGI. Jeżeli serwer Apache nie posiada obsługi dynamicznych modułów, należy go wcześniej przekompilować.
Rozdział 11 – Ponowne wykorzystanie kodu
138

Poniższy skrypt powoduje przekompilowanie Apache tak, aby korzystał z dynamicznie ładowanych
modułów oraz tworzy właściwie skonfigurowany skrypt apxs, który będzie potrzebny do skompilowania PHP. W
skrypcie tym zakładamy, że będzie on uruchomiony z głównego katalogu instalacji Apache.
make clean
./configure --enable-module=so --enable-rule=SHARED_CORE --prefix=/www
make
make install
Po przekompilowaniu Apache można uaktywnić obsługę Javy w PHP za pomocą następującego skryptu.
Zakładamy w nim, że będzie uruchomiony z głównego katalogu instalacji PHP.
make clean
./configure --with-apxs=/www/bin/apxs --with-java ...
make
make install
Opcja --with-java może zawierać ścieżkę oznaczającą katalog instalacji używanej maszyny wirtualnej Javy. Po zakończeniu kompilacji można sprawdzić konfigurację PHP za pomocą funkcji phpinfo(). Należy również ustawić kilka opcji konfiguracji Javy w pliku php.ini. Pierwsza jest linia z dołączeniem rozszerzenia (extension=libphp_java.so). Pozostałe opcje zostaną omówione później.
Dołączanie obsługi Javy w PHP dla Windows
Zamiast kompilowania specjalnej wersji PHP dla Windows, rozszerzenie Javy jest dostępne do pobrania z www.php.net. Powinieneś sprawdzić która wersja JDK ( Java Development Kit) jest zainstalowana na serwerze.
Można to zrobić przy pomocy java -showversion. Należy pobrać odpowiedni plik rozszerzenia i skopiować php_java.dll do katalogu systemowego. W Windows 95 jest to zwykle \windows\system a Windows NT
\winnt\system32.
Następnie należy uaktualnić plik php.ini. Należy doda linię
ładującą rozszerzenie
(extension=php_java.dll). Następnie należy dodać odpowiednio sekcję z opcjami konfiguracji. Są one kluczowe do prawidłowego działania Javy na każdej platformie.
Opcje konfiguracji Javy