ďťż
Strona startowa Ludzie pragną czasami się rozstawać, żeby móc tęsknić, czekać i cieszyć się z powrotem.Mniej więcej połowa jego plutonu padła, zanim dotarli na dno zagłębienia...- Partyzanci? Schwytani? Połowa...SZARAŃCZA W ZIEMI SIERADZKIEJ, ŁĘCZYCKIEJ I MAZOWIECKIEJ WIELKIE ZRZĄDZA SZKODY [1475] Pod te czasy ukazało się w Sieradzkiem, Łęczyckiem i...Odpowiedzią było milczenie...- Uważasz, że to zabawne? - zapytał Henry, a w jego głosie zamiast wściekłości wyczuwało się raczej zdumienie...rested on important principles which were among the most solid foundationsof Johnson's nature and largely explain his real greatness, namely on...Wóz zawrócił...naprzódJej dłoń uniosła się do ust, a oczy rozszerzyły się ze zgrozy...Ostatecznie Kościół katolicki od połowy XVI w...
 

Ludzie pragną czasami się rozstawać, żeby móc tęsknić, czekać i cieszyć się z powrotem.

Mick z Jerry Hall oraz Keith z Patti Hansen spędzajš krótkie wakacje na Barbadosie.
13 kwietnia. Składanka SUCKING IN THE SEVENTIES ukazuje się w Wielkiej Brytanii.
Koniec kwietnia. Mick zostawia Jerry na wyspie Mustique i dołšcza do Keitha w Nowym Jorku - obaj Stonesi dopinajš tam w studiach Atlantic Records nowy album. Tymczasem gitarzysta Ron Wood nagrywa w Los Angeles materiał na kolejnš płytę solowš.
Czerwiec1. Polydor wydaje soundtrack z filmu „Green Ice" - dzieło Billa Wymana. Towarzyszy temu wydanie singla z dwoma kompozycjami basisty: Tenderness i Noche De Amour. Bill wnosi sprawę przeciwko „Daily Star" o rozpowszechnianie nieprawdziwych (?) pogłosek, jakoby nosił się on z zamiarem opuszczenia zespołu. „The Rolling Stones to najważniejsza rzecz w moim życiu i zawsze takš będzie" - zmienia front Wyman. Mick Jagger, Keith z Patti, Charlie z Shirley oraz Bobby Keys oglšdajš występ Jimmy'ego Cliffa w nowojorskim klubie Ritz. Kiedy w kilka dni póŸniej Richards powróci do Ritza w towarzy-
1 Maj pominięty.
403
stwie Patti, stanie się bohaterem przykrego incydentu. Gitarzysta Stonesów przyjdzie na koncert swojego największego mistrza, samego Chucka Berry'ego. Po występie odwiedzi go uszczęœliwiony w garderobie i... zainkasuje prawy prosty, który podbije mu oko. „Król rock and rolla" nie lubi, kiedy ktoœ zachodzi go z tyłu, i bije, zanim zada sobie trud rozpoznania intruza.
Poczštek lipca. Bill wydaje solowy singel autorski (Si, Si) Je Suis Un Rock Starł Rio De Janeiro. Piosenka odnosi niespodziewany sukces, dochodzšc do 11 miejsca na brytyjskiej liœcie przebojów - w wielu krajach europejskich zajmuje jeszcze wyższe pozycje. Miarš popularnoœci jest wydana wkrótce „dyskotekowa wersja" na maksi-singlu! Nowojorskim sšsiadom Keitha Richardsa udaje się wyrzucić go na drodze sšdowej z wynajmowanego mieszkania - gitarzysta uwieczni incydent w utworze Neighbors.
2 lipca. Stonesi nagrywajš teledysk do piosenki Waiting On A Friend, wałęsajšc się na luzie po ulicy St Marks (niegdyœ centrum ruchu punkowego w Nowym Jorku). Zdumieni przechodnie œledzš krok w krok Jaggera i Richardsa do taniej restauracji St Marks Bar & Grill, gdzie Stonesi próbujš zaimprowizować bluesowš jam-session, ale muszš ewakuować się po chwili ze względu na napierajšcy tłum. Reżyseruje Michael Lindsay-Hogg.
20 lipca. Główny logistyk sztabu Stonesów, Alan Dunn, oraz lan Stewart, jadš do Brookfield w stanie Massachusetts, gdzie majš ocenić przydatnoœć studia Long View Farm pod kštem prób do kolejnej trasy Rolling Stonesów. Obaj sš pod dużym wrażeniem.
24 lipca. Mick leci do Bombaju w Indiach, gdzie za dwa dni obchodzić będzie 38 urodziny.
Koniec lipca. „Bezdomny" Keith przenosi się wraz z Partie do Long View Farm w Massachusetts.
Poczštek sierpnia. Mick wraca z Indii do Nowego Jorku, zatrzymujšc się na jeden dzień w Paryżu.
12 sierpnia. Richards leci do Europy w celu przedłużenia wizy zezwalajšcej na pracę. Zważywszy na amerykańskie prawo emigracyjne, dziwne jest jednak, że lšduje... w Rzymie (powinien zwrócić się do konsulatu USA w kraju „stałego pobytu").
15 sierpnia, lan Stewart przygotowuje przybycie Stonesów w Long View Farm w Massachusetts.
16 sierpnia. Stacja radiowa WMMR-FM w Filadelfii zdobywa kopię przygotowywanego albumu Stonesów i zaczyna emisję nowego materiału ubiegajšc o tydzień oficjalnš premierę.
17 sierpnia. Rolling Stonesi przyœpieszajš premierę singla Start Me Up I No Use In Crying. Piosenka ze strony A stanie się koncertowym przebojem zespołu na następne dekady (m.in. otwierać będzie tournee 1989/1990,) ale singel zajmie „zaledwie" 4 pozycję. Największš karierę zrobi jednak jako podkład muzyczny reklamy „Windows 95".
18 sierpnia. Stonesi - w większoœci z rodzinami - zaczynajš się zlatywać do Massachusetts, gdzie na terenie studia nagraniowego Long View Farm rozpocznš próby do tournee.
20 sierpnia. Bill Wyman zwraca się do fanów zespołu na łamach gazety „Daily Express" z proœbš o nadsyłanie na jego adres pamištek zwišzanych z działalnoœciš The Rolling Stones - basista ujawnia tym samym swoje pasje kolekcjonerskie i przyznaje się do posiadania 14 kufrów materiałów (w przyszłoœci wyda bardzo rzetelnie przygotowanš ksišżkę „Stone Alone").
26 sierpnia. Na stadionie JFK w Filadelfii Mick obwieszcza œwiatu plan dziesištego (!!!) tournee Rolling Stonesów po Ameryce Północnej. Trasa rozpocznie się 25 wrzeœnia
404
właœnie w Filadelfii, a zakończy 6 grudnia w Birmingham (w stanie Alabama). Zapytany na konferencji prasowej, czy będzie to ostatnia trasa Rolling Stonesów, Mick zaprzecza.
31 sierpnia. Ukazuje się najnowszy album Stonesów o wdzięcznym tytule TATTOO YOU.
1 wrzeœnia. Stonesi ujawniajš, że ich zbliżajšca się trasa koncertowa będzie sponsorowana przez produkujšcš wyroby perfumeryjne firmę Jovan z Chicago. Po raz pierwszy w historii rockandrollowe tournee znajduje mecenasa o podobnej skali i zasięgu działania.
2 wrzeœnia. Ukazuje się czwarty solowy album Rona Wooda o łatwym do zapamiętania tytule 1234 - występujš na nim, m.in. Charlie Watts, Bobby Keys, Nicky Hopkins, Jim Keltner, lan McLagan, Carmine Appice i Bobby Womack. Producentem jest Ron.
7 wrzeœnia. W cišgu pierwszego zaledwie tygodnia od premiery album TATTOO YOU sprzedaje się w samych tylko Stanach Zjednoczonych w iloœci przeszło miliona egzemplarzy.
14 wrzeœnia. Zakamuflowani doœć zgrabnie jako Blue Monday & The Cockroaches (czyli: „Szewski poniedziałek i karaluchy"), Stonesi grajš pierwszš rozgrzewkę przed publicznoœciš w nieznanym pubie Sir Morgan's Cove, mieszczšcym 350 osób. Bilety na ten niecodzienny występ rozprowadza dzień wczeœniej lokalna stacja radiowa WAAF. Konkurencyjna stacja z zawiœci „puszcza farbę" i na miejsce koncertu stawia się przeszło 4000 ludzi. Wybuchajš zamieszki i przerażona prowincjonalna policja sprowadza specjalne jednostki na œmigłowcach, szkolone w pacyfikowaniu tłumu. Akcja przebiega sprawnie, ponieważ dzicy komandosi wpadajš na pomysł, żeby otworzyć drzwi oraz okna w pubie i w ten sposób umożliwić posłuchanie muzyki wszystkim zebranym. 11 aresztowań dotyczy głównie nieletnich pijšcych piwo (w USA wolno to robić od 21 roku życia!). Rolling Stonesi sš z siebie zadowoleni, a Keith Richards z rozrzewnieniem wspomina poczštki kariery zespołu w Richmond w 1963 roku: „Takich rzeczy się nie zapomina..."
18-20 wrzeœnia. Burmistrz Bostonu, Kevin White, zakazuje Rolling Stonesom powtórzenia podobnej „rozgrzewki" w sali Orpheum z obawy przed dalszymi zamieszkami. Grupa odwołuje więc także dwa planowane występy w Providence (w pobliskim stanie Rhode Island).