Strona startowa Ludzie pragną czasami się rozstawać, żeby móc tęsknić, czekać i cieszyć się z powrotem.are all solutions of the equation xd = Îą and indeed, by assumption on G, they must be the only such solutions since there are d of them...Jean wzięła buty i obracała je w rękach...RozdziaC 6 Internet 92 Rysunek 8...Ostateczne rezultaty oblicze zapisz w pliku...podeście staje młody mężczyzna... Te zabójcze wojny przeciw Słowianom jakiem prawem i o co prowadzili Niemcy? Przecież Słowianie żadnej a żadnej im krzywdy nie wyrządzili, ani też nie...2jaką jasnością rozwiązał ów święty ojciec problem potrzeby rozkoszowania się modlitwą? Akurat przypomniała mi sięniedawno przeczytana opinia pewnego duchownego...Osobną grupę stanowią tutaj testy projekcyjne, polegające na nieświadomym przenoszeniu własnych emocji, postaw, nastawień przy interpretowaniu materiału...- Nie tak było napisane - zaprzeczył Joe...
 

Ludzie pragną czasami się rozstawać, żeby móc tęsknić, czekać i cieszyć się z powrotem.

answers - różne informacje na temat grup
News
•℘ pl.internet.komunikaty – komunikaty na temat
problemów z siecią Internet w Polsce

Uwagi Z powodu pewnych ograniczeń protokołu nntp, na którym
opierają się News, pliki binarne (np. zdjęcia) muszą zostać
przed wysłaniem przekodowane do postaci tekstowej. Najczęściej stosowanym sposobem kodowania jest MIME. Większość czytników News dobrze sobie radzi z tym formatem i automatycznie rozkodowuje pliki binarne do oryginalnej postaci.
Nie wysyłaj artykułów nie posiadając własnego konta. Ewentualna odpowiedź nigdy do ciebie nie dotrze a jednocześnie możesz rozdrażnić innych użytkowników News lub nawet samego administratora, który w krańcowym przypadku może zablokować możliwość wysyłania lub czytania News z rejonu, w którym się znajdujesz.

4.3 Wysyłanie artykułów
Wykonuje się tę operację prawie tak samo jak w przypadku poczty elektronicznej. Wysyłając artykuł powinieneś wypełnić przynajmniej następujące pola:
•℘ Subject: - temat (nie powinien być dłuższy niż 40 znaków)
•℘ Organization: instytucja, z którą jesteś związany
•℘ Newsgroups: - grupy, do jakich wysyłasz artykuł (oddzielone przecinkami) Nie wypełnia się natomiast pola To: jak w przypadku poczty.
Niektóre grupy (tzw. moderowane) są kontrolowane przez moderatora lub moderatorów - ludzi, którzy sprawdzają każdy artykuł i dopuszczają go lub nie, jeśli nie dotyczy określonego tematu lub, gdy nie są relacją składającą się z suchych faktów (np. grupy announce - do rozpowszechniania komunikatów i wiadomości).
W niektórych, polskich grupach używane są polskie znaki, w innych natomiast ich łacińskie odpowiedniki. Mimo ciągle toczących się sporów, standardem jest kodowanie polskich znaków wg normy ISO 8859-2 (tzw. ISO Latin-2). Zależy to jednak tylko i wyłącznie od użytkowników danej grupy. Dostosuj się do ich decyzji i używaj polskich znaków w wybranym przez nich stronie kodowej. Jeśli dana grupa posługuje się kodowaniem ISO 8859-2 a ty nie jesteś pewien czy twoja przeglądarka News obsługuje ten standard, najrozsądniej postąpisz nie używając polskich znaków.
Programy Netscape Messenger i Microsoft Outlook Express obsługują ten standard. Wymagają jedynie wybrania przed rozpoczęciem pisania tekstu wybrania odpowiedniej pozycji z menu.

4.4 Netykieta •℘ W News nie istnieje praktycznie cenzura. Nie należy jednak wysyłać obraźliwych tekstów, bo może się to obrócić przeciwko tobie. Sam otrzymasz podobne odpowiedzi. Może ci zostać nawet zablokowane konto, lub dostęp do News.
•℘ Większość ludzi w sieci nie zna cię. Ocenia cię tylko na podstawie tego, co napiszesz.
Sprawdź więc każdy list i artykuł pod względem stylistyki, jasności wypowiedzi, Strona 4-9

Elementarz Internetowy

poprawnej pisowni, uprzejmości, czy nie cytowałeś nazbyt długich fragmentów i podpisu (sygnatury).
•℘ Jeśli otrzymałeś wiele odpowiedzi na swoje pytanie, w dobrym tonie jest przesłanie podsumowania tych odpowiedzi. Jeśli sam udzielasz odpowiedzi zasugeruj także, aby pytający przesłał ostateczne podsumowanie wszystkich odpowiedzi.
•℘ Artykuły powinny nieść jakąś informację, być istotne. Niemile widziane są odpowiedzi typu „ja też tak uważam”.
•℘ Treść powinna być zwięzła. Im dłuższy artykuł tym mniej ludzi przeczyta go w całości.
•℘ Subject powinien być treściwy. Większość ludzi podejmuje decyzję co będą czytać na tej podstawie.
•℘ Należy ograniczać emocje (flames; nieprzyjemne słowa dotyczące osoby lub grupy ludzi; może to prowadzić do tzw. "flame war" – wojny namiętności).
•℘ Oznaczenie <flame on> w treści artykułu mówi, że odpowiedź jest podyktowana emocjami. Stosuj je, jeśli nie masz innego wyjścia jak "wyłożyć kawę na ławę".
•℘ Nie pytaj o rzeczy, które są już gdzieś wyjaśnione np. w FAQ, WWW czy dokumentacji danego programu. Jeśli to zignorujesz, pytając w News przed sprawdzeniem innych źródeł, możesz otrzymać nieprzyjemnie sformułowaną odpowiedź, że marnujesz czas całej grupy.
Więcej informacji na temat komponowania artykułów oraz netykiety znajdziesz w rozdziałach
„Poczta elektroniczna” oraz „Wiadomości uzupełniające” a w sieci pod adresem
http://www.fau.edu/netiquette/net/.

5 Poczta elektroniczna (e-mail)
Usługa poczty elektronicznej powstała w celu
przesyłania informacji tekstowej między
dwoma użytkownikami Internetu. Do
wysyłania i odbierania poczty służą
dedykowane programy pocztowe. Do
dodatkowych funkcji tych programów należy
między innymi przesyłanie plików binarnych
oraz obsługa listów przeznaczonych dla wielu
użytkowników. Aby skorzystać z poczty
elektronicznej niezbędne jest posiadanie
prywatnego adresu e-mail, co zazwyczaj wiąże
się z posiadaniem własnego konta na którymś
z komputerów mających dostęp do Internetu.
Poczta elektroniczna jest także usługą typu
klient/serwer. Klientem jest program pocztowy
użytkownika (np. Outlook Express, Netscape
Messenger, pine, elm czy Pegasus Mail)
natomiast program serwera zainstalowany na
jednym z komputerów zazwyczaj obsługuje od
kilku do bardzo wielu użytkowników. W
dużym uproszczeniu serwery przesyłają między sobą pocztę posługując się protokołem SMTP
(Simple Mail Transport Protocol), natomiast programy pocztowe komunikują się z serwerem za pomocą różnych metod (zależnych od konfiguracji sieci oraz systemów operacyjnych), do których można zaliczyć najpowszechniejsze protokoły: SMTP (wysyłanie), IMAP i POP3 (odbiór poczty).

5.1 Struktura listu List jest porcją informacji przesyłanej za pomocą poczty elektronicznej. Składa się z dwóch głównych części: nagłówka (header) i ciała (body).

Strona 5-10

Elementarz Internetowy