Strona startowa Ludzie pragną czasami się rozstawać, żeby móc tęsknić, czekać i cieszyć się z powrotem.i pracowa³ razem, ¿e czu³ w sobie obroty kó³, dyszenie maszyny, ca³y wysi³ek pracy, wielk¹, dzik¹ rozkosz lecenia bez pamiêci wskroœ pustych zimowych pól i...Wa ¿ne jest zro zu mie nie w tym miej scu, ¿e fil tro wa nie IP jest funk cj¹ war stwy sie cio - wej...Drugi, Franciszek Czarnecki, czeœnik i pose³ wo³yñski na sejmie w roku 1746, zatamowa³ activitatem izbie poselskiej przez dwa dni, ¿e Wielkopolanie podali projekt...stefan żeromski, syzyfowe prace – A gdzież tamten? – Tamtego przeniesły aże w głęboką „Rosiją”...pana Kosterke: „Jak tam interesy?”, a wtedy kupiec kolonialny odpowiada³, ¿e nie tak jak dawniej, bo odk¹d brunatne koszule opanowa³y ulice w naszym wolnym...- Tylko jego? - By³oby dobrze, ale trzeba za³o¿yæ, ¿e DeLaura zechce wci¹gn¹æ w uk³ad szeryfa...- Myœlê, ¿e to porz¹dny i uczciwy cz³owiek, prawdziwy patriota - odpar³ McNeill...Cesarz Fryderyk zgromadził wielkie wojsko z Niemiec, Włoch, Czech oraz innych narodów i krajów, a nadto książęta polscy Bolesław, Mieczysław i...Profilaktyka zaburze emocjonalnych to przede wszystkim uczenie dziecka rnych sposobw radzenia sobie w sytuacjach trudnych, a nie tylko ochrona dziecka przed...Tak więc upoiła mnie moja miłość i czułem się silniejszy w wieku męskim, niż byłem w młodości, bo młodość błądzi i miłość jej pełna jest mąk z powodu...
 

Ludzie pragną czasami się rozstawać, żeby móc tęsknić, czekać i cieszyć się z powrotem.

115 ust. 1 pkt 5, z przyczyn le¿¹cych po stronie podmiotu dysponuj¹cego rezerwacj¹ czêstotliwoœci;
5) zaprzestania wykorzystywania czêstotliwoœci przez co najmniej 6 miesiêcy, z przyczyn le¿¹cych po stronie podmiotu dysponuj¹cego rezerwacj¹ czêstotliwoœci;
6) wyst¹pienia powtarzaj¹cych siê naruszeñ warunków wykorzystania czêstotliwoœci lub obowi¹zku wnoszenia op³at za czêstotliwoœci;
7) niewywi¹zywania siê z zobowi¹zañ, o których mowa w art. 115 ust. 1 pkt 9, z przyczyn le¿¹cych po stronie podmiotu dysponuj¹cego rezerwacj¹ czêstotliwoœci;
8) czêstotliwoœci objête rezerwacj¹ s¹ wykorzystywane w sposób nieefektywny.
2.  Niezale¿nie od przes³anek, o których mowa w ust. 1, Prezes UKE mo¿e zmieniæ rezerwacjê w zakresie warunków wykorzystywania czêstotliwoœci, o których mowa w art. 146, równie¿ je¿eli praca urz¹dzenia radiowego jest zak³ócana przez inne urz¹dzenia lub sieci telekomunikacyjne.
3.  Zmiany warunków wykorzystania lub cofniêcia rezerwacji czêstotliwoœci przeznaczonych do rozpowszechniania programów radiofonicznych lub telewizyjnych Prezes UKE dokonuje w uzgodnieniu z Przewodnicz¹cym KRRiT.
4.  (uchylony).
5.  (uchylony).
6. Odmowa udzielenia rezerwacji czêstotliwoœci nastêpuje w przypadku, gdy:
1) wnioskodawca nie jest w stanie wywi¹zaæ siê z warunków zwi¹zanych z wykorzystaniem czêstotliwoœci lub zasobów orbitalnych;
2) zachodz¹ okolicznoœci, o których mowa w ust. 1 pkt 3;
3) powodowa³oby to naruszenie umów miêdzynarodowych, których Rzeczpospolita Polska jest stron¹;
4) zachodzi koniecznoœæ przeprowadzenia przetargu albo konkursu, a wniosek o rezerwacjê czêstotliwoœci z³o¿ony zosta³ przed og³oszeniem przetargu albo konkursu;
5) w przetargu albo konkursie podmiot nie zosta³ wy³oniony jako ten, dla którego zostanie dokonana rezerwacja czêstotliwoœci.
7. W okresie wa¿noœci rezerwacji czêstotliwoœci mo¿na odmówiæ wydania lub cofn¹æ pozwolenie radiowe na u¿ywanie urz¹dzenia radiowego wykorzystuj¹cego czêstotliwoœci objête rezerwacj¹ z tytu³u wyst¹pienia jednej z nastêpuj¹cych okolicznoœci:
1) zagro¿enia obronnoœci, bezpieczeñstwa pañstwa lub bezpieczeñstwa i porz¹dku publicznego;
2) naruszenia umów miêdzynarodowych, których Rzeczpospolita Polska jest stron¹;
3) zak³ócenia pracy urz¹dzeñ i sieci telekomunikacyjnych;
4) niespe³niania warunków, o których mowa w art. 114 ust. 3 pkt 2, chyba ¿e uleg³ zmianie stan prawny lub faktyczny przyjêty za podstawê dokonania rezerwacji.
8. Odmowa udzielenia rezerwacji czêstotliwoœci, jej zmiana lub cofniêcie w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, a tak¿e odmowa wydania pozwolenia radiowego lub jego cofniêcie z powodu tych okolicznoœci, nastêpuje po zasiêgniêciu opinii lub na wniosek Ministra Obrony Narodowej, ministra w³aœciwego do spraw wewnêtrznych, Szefa Agencji Bezpieczeñstwa Wewnêtrznego lub Szefa Agencji Wywiadu, w zakresie ich w³aœciwoœci.
9. Je¿eli uzasadnienie opinii lub wniosku organów, o których mowa w ust. 8, wskazuj¹ce na okolicznoœci prowadz¹ce do zagro¿enia obronnoœci, bezpieczeñstwa pañstwa lub bezpieczeñstwa i porz¹dku publicznego zawiera informacje stanowi¹ce tajemnicê pañstwow¹, zamiast uzasadnienia dorêcza siê zawiadomienie, ¿e uzasadnienie takie zosta³o sporz¹dzone.
10. Organy, o których mowa w ust. 8, zajmuj¹ stanowisko w terminie 30 dni od dnia wyst¹pienia o opiniê lub dnia wyst¹pienia z wnioskiem, o których mowa w ust. 8.
11. Je¿eli organy, o których mowa w ust. 8, nie zajm¹ stanowiska w terminie, o którym mowa w ust. 10, uznaje siê, ¿e wymóg uzyskania stanowiska zosta³ spe³niony.
Art. 124. Podmiot, któremu cofniêto rezerwacjê czêstotliwoœci z powodu niewywi¹zywania siê z obowi¹zku, o którym mowa w art. 185, mo¿e wyst¹piæ z wnioskiem o dokonanie rezerwacji na jego rzecz nie wczeœniej ni¿ po up³ywie 3 lat od dnia wydania decyzji o cofniêciu rezerwacji.
Art. 125. Do rezerwacji czêstotliwoœci udzielonej na podstawie art. 114 ust. 7 stosuje siê przepis art. 123 ust. 1 pkt 2.
Rozdzia³ 2
Gospodarowanie numeracj¹
Art. 126. 1.  Prezes UKE przydziela numeracjê, zgodnie z planami numeracji krajowej dla sieci publicznych, w drodze decyzji, przedsiêbiorcom telekomunikacyjnym i podmiotom, o których mowa w art. 4 pkt 1, 2, 4 i 8, na ich wniosek.
2. Przydzia³ numeracji o ustalonym przeznaczeniu nastêpuje w terminie nie d³u¿szym ni¿ 3 tygodnie od dnia z³o¿enia wniosku.
3.  Prezes UKE przydziela numeracjê, o przydzia³ której wp³yn¹³ wiêcej ni¿ jeden wniosek:
1) po przeprowadzeniu postêpowania konsultacyjnego,