Strona startowa Ludzie pragnÄ… czasami siÄ™ rozstawać, żeby móc tÄ™sknić, czekać i cieszyć siÄ™ z powrotem.Âświata, Afryka potrzebuje regionalnej integracji gospodarczej...czekana i podciÄ…gaÅ‚em Å›piwór do góry...wÅ‚aÅ›nie w tym momencie ukazaÅ‚a siÄ™ pani Desforges...Przez pierwsze sto metrów Moon taÅ„czyÅ‚a jak boja na fali, skupiaÅ‚a caÅ‚Ä… swÄ… uwagÄ™ na bronieniu siÄ™ przed zadeptaniem, potem Å›cisk zaczÄ…Å‚ siÄ™ rozrzedzać...nieba! Precz, żmijo! - Ależ ja nie jestem żmijÄ… - rzekÅ‚a Alicja...Czy pani mnie uwielbia? — zapytaÅ‚em drżący...— Wystarczy deser i owoce, proszÄ™ pana — rzekÅ‚ Piskor — dziÅ› na obiad jest kasza z sosem...MinÄ™li kilka dość dużych zajazdów i innych budynków, które mogÅ‚yby posÅ‚użyć im za kwatery, po czym dojechali do przeciw­legÅ‚ego kraÅ„ca miasta...skrzyżowaniem, za najbliższym zbiegiem okolicznoÅ›ci, za widnokrÄ™giem, który zaniechaucieczki, za zielonym wzgórzem, za dobrÄ… szansÄ…, za posÅ‚anym do...Chociaż pan Losberne nie bez wielu grymasów niezadowolenia przyjÄ…Å‚ propozycjÄ™ pociÄ…gajÄ…cÄ… za sobÄ… zwlokÄ™ caÅ‚ych piÄ™ciu dni, to jednak musiaÅ‚ przyznać,...
 

Ludzie pragną czasami się rozstawać, żeby móc tęsknić, czekać i cieszyć się z powrotem.

9101. Kodeks postêpowania cywilnego. C^êœæ druga i trzecia. Komentar^
konanej ustaw¹ z dnia 2 lipca 2004 r. o zmianie ustawy - Kodeks postêpowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 172, póz. 1804), przepis ten zawiera szczegó³ow¹ regulacjê dotycz¹c¹ postêpowania przy egzekucji z praw maj¹tkowych, podobn¹ do regulacji zawartej w art. 896 k.p.c. Mianowicie, w celu zajêcia prawa maj¹tkowego komornik zawiadomi d³u¿nika, ¿e nie wolno mu rozporz¹dzaæ, obci¹¿aæ ani realizowaæ zajêtego prawa, jak równie¿ nie wolno mu pobieraæ ¿adnego œwiadczenia przys³uguj¹cego z zajêtego prawa, oraz zawiadomi osobê, która z zajêtego prawa jest obci¹¿ona obowi¹zkiem wzglêdem d³u¿nika, by obowi¹zku tego wobec d³u¿nika nie realizowa³a, a wynikaj¹ce z prawa œwiadczenia pieniê¿ne uiszcza³a komornikowi lub na rachunek depozytowy s¹du, oraz wzywa tê osobê, by w terminie tygodnia z³o¿y³a oœwiadczenie, czy inne osoby roszcz¹ sobie pretensje do zajêcia prawa, czy i w jakim s¹dzie lub przed jakim organem toczy siê lub toczy³a siê sprawa o zajête prawo, jak równie¿ czy oraz o jakie roszczenie skierowana jest egzekucja do zajêtego prawa.
2. Je¿eli prawo maj¹tkowe, które ma byæ zajête, jest tego rodzaju, ¿e
nie ma oznaczonej osoby obci¹¿onej obowi¹zkiem wzglêdem d³u¿nika,
zajêcie jest dokonane z chwil¹ dorêczenia zawiadomienia d³u¿nikowi.
3. W stosunku do ka¿dego, kto wiedzia³ o wszczêciu egzekucji, skut
ki zajêcia powstaj¹ z chwil¹, gdy o wszczêciu egzekucji powzi¹³ wiado
moœæ, choæby zawiadomienie, o którym mowa w art. 910 § l k.p.c., nie
zosta³o jeszcze dorêczone.
Art. 9101. Dokonuj¹c zajêcia prawa z patentu, prawa ochronnego na wzór u¿ytkowy, prawa z rejestracji wzoru zdobniczego, prawa z rejestracji znaku towarowego, prawa z rejestracji topografii uk³adu scalonego, komornik przesy³a do Urzêdu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej wniosek o wpis informacji o zajêciu prawa do w³aœciwego rejestru.
1. Stosunki w zakresie wynalazków, wzorów u¿ytkowych, wzorów przemys³owych, znaków towarowych, oznaczeñ geograficznych i topografii uk³adów scalonych, zasady, na jakich przedsiêbiorcy mog¹ przyjmowaæ projekty racjonalizatorskie i wynagradzaæ ich twórców, oraz zadania i organizacjê Urzêdu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej reguluje ustawa z dnia 30 czerwca 2000 r. - Prawo w³asnoœci przemys³owej (Dz.U. z 2001 r. Nr 49, póz. 508 ze zm.).
514
Kodeks postêpowania cywilnego. C^gœæ druga i trzecia. Komentarzy Art. 910}.
2. Wydane na podstawie powo³anej ustawy rozporz¹dzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 6 czerwca 2002 r. w sprawie rejestrów prowadzonych przez Urz¹d Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. Nr 80, póz. 723) okreœla, i¿ prowadzone przez Urz¹d Patentowy rejestry s¹ przeznaczone do dokonywania wpisów o stanie prawnym udzielonych patentów, praw ochronnych i praw z rejestracji oraz wpisów o miêdzynarodowej rejestracji znaków towarowych uznanej w Rzeczypospolitej Polskiej. Rejestry s¹ prowadzone w formie ksi¹g rejestrowych. Rozporz¹dzenie przewiduje prowadzenie nastêpuj¹cych rejestrów: patentowego i wzorów u¿ytkowych, wzorów przemys³owych, znaków towarowych, topografii uk³adów scalonych.
Art. 9102. § 1. Z mocy zajêcia wierzyciel mo¿e wykonywaæ wszelkie uprawnienia maj¹tkowe d³u¿nika wynikaj¹ce z zajêtego prawa, które s¹ niezbêdne do zaspokojenia wierzyciela w drodze egzekucji, mo¿e równie¿ podejmowaæ wszelkie dzia³ania, które s¹ niezbêdne do zachowania prawa.
§ 2. Je¿eli zachodzi potrzeba realizacji innych uprawnieñ wynikaj¹cych z zajêtego prawa ni¿ wymienione w § l, s¹d na wniosek d³u¿nika lub wierzyciela albo z urzêdu ustanowi zarz¹dcê. Do zarz¹dcy stosuje siê odpowiednio przepisy o zarz¹dzie w egzekucji z nieruchomoœci.
1. Komentowany przepis stanowi odpowiednik przepisu art. 887 k.p.c,
stosowanego odpowiednio przy egzekucji z innych wierzytelnoœci (art.
902 k.p.c.). Z mocy zajêcia wierzyciel mo¿e wykonywaæ niezbywalne
uprawnienia maj¹tkowe wynikaj¹ce z zajêtego prawa, które s¹ niezbêdne
do jego zaspokojenia. Nadto wierzyciel mo¿e podejmowaæ wszelkie dzia
³ania niezbêdne do zachowania prawa.
2. Inne dzia³ania, ani¿eli wynikaj¹ce z § l, nie s¹ wierzycielowi do
zwolone. Je¿eli zajdzie potrzeba ich dokonania, s¹d na wniosek d³u¿nika
lub wierzyciela albo z urzêdu ustanowi zarz¹dcê. Do zarz¹dcy stosuje siê
odpowiednio przepisy o zarz¹dzie w egzekucji z nieruchomoœci.
Art. 9103. Do egzekucji z prawa maj¹tkowego wchodz¹cego w sk³ad maj¹tku wspólnego ma³¿onków stosuje siê odpowiednio przepisy art. 9231.
515
Art. 9104. Kodeks postêpowania cywilnego. C^êœæ druga i trzecia. Komentar^
1. Brak wyraŸnego odes³ania uniemo¿liwia³by odpowiednie stosowa
nie art. 9231 k.p.c, albowiem do egzekucji z innych praw maj¹tkowych
stosuje siê odpowiednio wy³¹cznie przepisy o egzekucji z innych wierzy
telnoœci (909 k.p.c.), do tych ostatnich zaœ przepisy art. 885, 887 i 888
k.p.c. (art. 902 k.p.c.).
2. Odpowiednie stosownie przepisu art. 9231 k.p.c. oznacza, i¿ tytu³
wykonawczy wystawiony przeciwko osobie pozostaj¹cej w zwi¹zku ma³
¿eñskim stanowi podstawê do zajêcia prawa maj¹tkowego wchodz¹cego